USG tarczycy


USG tarczycy Ultramedica

USG tarczycy to badanie bezbolesne i nieinwazyjne. Zleca je lekarz specjalista endokrynolog, w diagnostyce schorzeń tarczycy. Pozwala określić wielkość, rozmiar, kształt, położenie i strukturę tarczycy. Wykrywa guzy, torbiele i inne zmiany w obrębie tego gruczołu.

  • nieprawidłowe TSH,
  • nieprawidłowe stężenia hormonów tarczycy,
  • powiększenie obwodu szyi,
  • wyczucie dotykiem zmian w obrębie tarczycy,
  • kontrola leczenia hormonalnego tarczycy.

Jak się przygotować do badania?

Badanie jest bezbolesne i nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Można je wykonać także u dzieci, na zlecenie endokrynologa dziecięcego.  Na wizytę warto zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań USG i poziomu hormonów tarczycy, jeżeli pacjent je wykonywał.

Badanie USG trwa od kilku do kilkunastu minut, jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Bez obaw możemy je wykonywać wielokrotnie. Przeprowadza je certyfikowany specjalista USG

Obraz badanego narządu wyświetlany jest na monitorze. Aby przewodzenie impulsów było łatwiejsze, fragment ciała poddawany diagnostyce lekarz smaruje specjalnym żelem. W trakcie badania lekarz omawia jego wyniki, obserwując obraz pojawiający się na ultrasonografie. Po wizycie pacjent otrzymuje pełen opis badania wraz z dokumentacją zdjęciową.


Nasi specjaliści

Cennik

Nazwa usługi Cena
USG tarczycy 230 zł

Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line