- Ginekologia
- Badania USG
- Prowadzenie ciąży
- Poradnia endometriozy
- Ginekolog dziecięcy
- Badania prenatalne NFZ
- Leczenie niepłodności
- Ginekologia estetyczna
- Endokrynolog
- Endokrynolog dziecięcy
- Urologia
- Proktologia
- Psycholog
- Psychiatra
- Ortopeda
- Fizjoterapia uroginekologiczna
- Fizjoterapia dziecięca
-
Dietetyk dla dorosłych i dzieci
- Poradnia laktacyjna
- Szkoła rodzenia
- Laboratorium
Dietetyk dla dzieci i dorosłych Legionowo
W Ultramedica Centrum Zdrowia Kobiety przyjmuje jedyny w Legionowie dietetyk kliniczny Marta Krasoń-Wejman, specjalista w dziedzinie żywienia człowieka zdrowego oraz podczas choroby.
Dietetyk kliniczny posiada szeroką wiedzę na temat tego, w jaki sposób żywić pacjentów na różnych etapach konkretnego schorzenia. Opracowuje zalecenia mające na celu niedopuszczenie do rozwoju choroby. Rola dietetyka polega na wsparciu pacjenta, tak aby przyspieszyć leczenie, rekonwalescencję. Pracuje także z osobami zdrowymi, które chcą w bezpieczny i skuteczny sposób zrzucić zbędne kilogramy, bez efektu jojo.
Dietetyk kliniczny to specjalista, dla którego podstawą opracowanej dla pacjentów diety są wyniki badań, co oznacza, że:
- nie przepisuje suplementów
- nie rozpisuje uniwersalnych diet
- gwarantuje optymalny schemat żywienia dla konkretnej osoby.
Leczenie dietetyczne obejmuje:
- nadwagę i otyłość,
- cukrzycę,
- nadciśnienie tętnicze,
- choroby tarczycy,
- podwyższony poziom cholesterolu oraz miażdżycę,
- chorobę refluksową,
- wrzody żołądka i dwunastnicy,
- choroby wątroby, trzustki, jelit,
- kamicę żółciową, chorobę pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych,
- zaparcia i biegunki,
- nowotwory,
- choroby nerek i układu moczowego,
- alergię i nietolerancję pokarmową,
- celiakię,
- osteoporozę.
Jak wygląda wizyta u dietetyka?
Podczas wizyty dietetyk ocenia stan odżywienia pacjenta i jego nawyki żywieniowe, wykonuje pomiary z wykorzystaniem analizatora składu masy ciała oraz pomiary antropometryczne (to między innymi masa ciała, wysokość, obwody) i pomiar ciśnienia krwi. Dokładnie analizuje także przedstawione przez pacjenta wyniki badań laboratoryjnych. Na tej podstawie przygotowuje optymalne dla niego zalecenia.
Podczas kolejnych wizyt na bieżąco sprawdza efekty diety – na podstawie badań, koryguje zalecenia, czuwa również nad motywacją pacjenta.
Na wsparcie dietetyka klinicznego może liczyć także rodzina pacjenta. Jego zadaniem jest przygotowywanie materiałów edukacyjnych dla osób chorych oraz ich opiekunów.
Pod opieką dietetyka klinicznego mogą znajdować się dorośli i dzieci. Marta Krasoń-Wejman najczęściej pracuje z osobami z nadwagą i otyłością, niedowagą, zaburzeniami odżywiania, cukrzycą typu 2, alergiami, chorobami układu krążenia, układu pokarmowego oraz zaburzeniami hormonalnymi.