Leczenie niepłodności


Leczenie niepłodności Ultramedica

O niepłodności mówimy, kiedy mimo regularnych starań o dziecko przez 12 miesięcy kobieta nie zachodzi w ciążę. Przyczyny tego stanu mogą być bardzo różne, dlatego skuteczne leczenie niepłodności zależy od dokładnej diagnostyki, obejmującej oboje partnerów.

Niepłodność kobiet

Najczęstszą przyczyną niepłodności kobiet są: niedrożność jajowodów, nieprawidłowości w owulacji oraz zaburzenia hormonalne. Niepłodność u kobiet może być także wynikiem endometriozy, czyli obecności komórek błony śluzowej macicy (endometrium) poza jamą macicy. Rzadziej problemy z zajściem w ciążę wynikają z nieprawidłowej budowy narządów rozrodczych.

Niepłodność mężczyzn

Problemy z płodnością u mężczyzn najczęściej są związane z jakością nasienia – zbyt małą liczbą plemników w nasieniu oraz ich małej ruchliwości – oraz z drożnością nasieniowodów. Często wynikają także z mechanicznych urazów jąder czy przebytych wcześniej chorób. Istotny jest także czynnik psychiczny, związany z problemami odbycia stosunku, takimi jak impotencja czy przedwczesny wytrysk.

Diagnoza niepłodności

Na wizytę u specjalisty powinni zgłosić się oboje partnerzy. Dla wielu par to trudne i powodujące stres przeżycie, dlatego tak ważny w leczeniu jest dobór lekarza, który zajmie się diagnostyką z wyczuciem i uszanowaniem przekonań pacjentów. W UltraMedica pary borykające się z niepłodnością otaczani są najlepsza opieką i fachowym wsparciem przez dr n. med. Wojciecha Dziadeckiego  oraz  dr n. med. Aleksandrę Zygułę.Po szczegółowym wywiadzie, analizie dotychczasowo przebytych chorób, lekarz zleca przeprowadzenie badań – krwi, hormonalnych, USG i innych.

Badania dla kobiet

W UltraMedica kobiety mogą wykonać wszystkie potrzebne badania laboratoryjne. W ramach diagnostyki leczenia niepłodności przeprowadzamy:

Badania dla mężczyzn

W ramach diagnostyki niepłodności u mężczyzn oferujemy badania obrazowe, laboratoryjne z krwi, mikrobiologiczne i testy genetyczne:

Leczenie niepłodności

Jeśli przyczyną problemów są zaburzenia hormonalne, wrogi śluz czy infekcje, wówczas wdraża się leczenie farmakologiczne.

Nieprawidłowości w budowie narządów – niedrożności (jajników, nasieniowodów), torbiele, mięśniaki, endometrioza wymagają specjalistycznych zabiegów inwazyjnych. Jeśli stosowane metody leczenia niepłodności nie przynoszą rezultatów zalecana jest inseminacja lub procedura in vitro.

Masz pytania? Zadzwoń. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu.


Specjalizacje

Badanie nasienia

Badanie jajowodów HyCoSy

Nasi specjaliści

Cennik

Nazwa usługi Cena
Konsultacja z zakresu diagnostyki niepłodności 270 zł
Badanie nasienia 200 zł


Baza wiedzy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line