USG tkanek miękkich


USG Utramedica

USG tkanek miękkich wykonuje się zwykle w przypadku występowania krwiaków, guzów, pęcherzy, ropni, nacieków będących zwykle efektem urazu. Jest to badanie skóry i tkanki podskórnej oraz zmian powierzchniowych. Pozwala na odróżnienie litych guzów od zmian wypełnionych płynem.

Badanie umożliwia także diagnozę nieprawidłowości w obrębie mięśni, więzadeł i ścięgien.

W UltraMedica specjaliści USG dysponują najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym, dzięki czemu wynik badania USG tkanek miękkich jest bardzo dokładny i umożliwia postawienie trafnej diagnozy.  

Wskazania do USG tkanek miękkich:

Wizyta u lekarza specjalisty jest bezwzględnie konieczna każdorazowo w przypadku:

  • urazu mięśni i ścięgien
  • guzów i torbieli wyczuwalnych dotykiem
  • bólu i obrzęku mięśni.

Przygotowanie do badania:

Badanie USG trwa od kilku do kilkunastu minut, jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Bez obaw możemy je wykonywać wielokrotnie. Przeprowadza je certyfikowany specjalista USG

Obraz badanego narządu wyświetlany jest na monitorze. Aby przewodzenie impulsów było łatwiejsze, fragment ciała poddawany diagnostyce lekarz smaruje specjalnym żelem. W trakcie badania lekarz omawia jego wyniki, obserwując obraz pojawiający się na ultrasonografie. Po wizycie pacjent otrzymuje pełen opis badania wraz z dokumentacją zdjęciową.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line