- Ginekologia
-
Badania USG
- Prowadzenie ciąży
-
Poradnia endometriozy
- Ginekolog dziecięcy
- Badania prenatalne NFZ
- Leczenie niepłodności
- Ginekologia estetyczna
- Endokrynolog
- Endokrynolog dziecięcy
- Urologia
- Proktologia
- Psycholog
- Psychiatra
- Ortopeda
- Fizjoterapia uroginekologiczna
- Fizjoterapia dziecięca
- Dietetyk dla dorosłych i dzieci
- Poradnia laktacyjna
- Szkoła rodzenia
- Laboratorium
USG jamy brzusznej
Dzięki badaniu USG jamy brzusznej lekarz może dokładnie obejrzeć i ocenić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, nerki, pęcherzyk żółciowy, trzustka, śledziona czy aorta brzuszna i pozostałe naczynia. Każdy zdrowy człowiek powinien wykonywać USG brzucha profilaktycznie co najmniej raz na trzy lata.
Wskazaniem do badania są m.in.:
- wzdęcia,
- bóle brzucha,
- zaburzenia w czynności wątroby
- powiększenie narządów wewnętrznych wyczuwalne dotykiem.
Przygotowanie do badania:
USG brzucha poleca się przeprowadzać w godzinach porannych przed pierwszym posiłkiem. Jeśli badanie wykonujemy popołudniu, powinniśmy być na czczo przez 6 godzin. W dniu badania nie należy pić kawy i napojów gazowanych. Lekarze zalecają wypicie wcześniej minimum dwóch szklanek wody, aby wypełnić pęcherz. Jeśli pacjent cierpi na zaparcia, dobrze jest zażyć espumisan.
Dokładne zobrazowanie dróg żółciowych jest możliwe jedynie na czczo, aby zredukować odbicia spowodowane gazami w jelitach i wyeliminować obkurczanie pęcherzyka żółciowego.
Badanie USG trwa od kilku do kilkunastu minut, jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Bez obaw możemy je wykonywać wielokrotnie. Przeprowadza je certyfikowany specjalista USG. Obraz badanego narządu wyświetlany jest na monitorze. Aby przewodzenie impulsów było łatwiejsze, fragment ciała poddawany diagnostyce lekarz smaruje specjalnym żelem. W trakcie badania lekarz omawia jego wyniki, obserwując obraz pojawiający się na ultrasonografie. Po wizycie pacjent otrzymuje pełen opis badania wraz z dokumentacją zdjęciową.
Cennik
Nazwa usługi | Cena |
---|---|
USG jamy brzusznej | 230 zł |