Wizyta ginekologiczna


Ginekolog Agnieszka Osińska

Zapraszamy na wizyty u ginekologów u Ultramedica. Gwarantujemy Wam życzliwość, uśmiech i delikatność podczas badania – niezależnie od wybranego lekarza.

Jak wygląda wizyta u lekarza ginekologa?

  • Lekarz zacznie wizytę od rozmowy i zada nam pytania o miesiączki, choroby przewlekłe, ciąże, operacje, o choroby w rodzinie, ostatnie, o współżycie. Warto przygotować sobie wcześniej odpowiedzi na te pytania. Pamiętajcie – to nie wścibstwo, ocena a obowiązek lekarza.
  • Po rozmowie przyjdzie czas na badanie. „Proszę się rozebrać” – oznacza rozebranie się od pasa w dół. W każdym gabinecie kobiety maja do dyspozycji łazienkę, gdzie mogę zdjąć ubranie, odświeżyć się i założyć jednorazowe spódniczki, które okryją miejsca intymne.
  • Pora na badanie na fotelu. U kobiety współżyjącej lekarz zakłada plastikowy wziernik i – ewentualnie – pobiera cytologię. Koniecznie szczoteczką a nie patyczkiem lub wacikiem!
    Po wyciągnięciu wziernika lekarz bada pacjentkę ręcznie. Jedną jednym lub dwoma palcami dotyka szyjki macicy, a drugą dłonią przez brzuch ocenia stan macicy i jajników. Jeżeli lekarz ma dostępny aparat USG, to może, ale nie musi, wykonać USG dopochwowe.
  • U dziewic lekarz przeprowadza badanie przezodbytnicze (jedną ręką lekarz uciska brzuch a drugą jamę brzuszną przez odbyt). Niekiedy wystarczy w zupełności wykonanie USG narządów miednicy mniejszej głowicą przezbrzuszną przy wypełnionym pęcherzu moczowym lub głowicą rektalną (przez odbyt).
  • Na sam koniec ginekolog poleca pacjentce ubrać się od dołu i rozebrać „od góry” – bada piersi.
  • Lekarz wypisuje pacjentce ewentualne recepty i skierowania.

W Ultramedica kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie intymne. Sprawdź nasze specjalizacje! 


Baza wiedzy

Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line