Antykoncepcja


Metod i środków zapobiegających ciąży jest wiele – jaka antykoncepcja będzie najlepsza dla Ciebie? Jeśli nie planujesz ciąży i szukasz skutecznej metody antykoncepcji, która będzie jak najlepiej dostosowana do Twojego organizmu- skorzystaj z wiedzy i doświadczenia lekarzy UltraMedica.

Nasi lekarze dobiorą najlepszą metodę i najskuteczniejsze środki w zależności od Twoich indywidualnych oczekiwań, stylu życia i stanu zdrowia, w oparciu o badania laboratoryjne i inne takie jak usg ginekologiczne, piersi czy cytologiczne.

Antykoncepcja UltraMedica:

  • preparaty hormonalne  – tabletki, plastry, krążek dopochwowy. Ich celem jest blokowanie wydzielania hormonów odpowiedzialnych za owulację i za zmiany w śluzie szyjkowym oraz błonie śluzowej macicy.
  • wkładki wewnątrzmaciczne ze srebrem lub miedziane bez hormonu, które działają głównie poprzez uwalnianie jonów miedzi do jamy macicy. Taki rodzaj antykoncepcji polecany jest kobietom mającym zdrowotne przeciwwskazania do stosowania preparatów hormonalnych.
  • wkładki wewnątrzmaciczne hormonalne, które uwalniają hormon do jamy macicy (np. Mirena, Jaydess, Levosert i najnowsza na rynku Kyleena). Rodzaj wkładki dobierany jest przez lekarza prowadzącego w zależności od wielkości macicy pacjentki, liczby przebytych ciąż a także ewentualnych współistniejących schorzeń ginekologicznych.

Przed wyborem dla pacjentki odpowiednich środków antykoncepcyjnych lekarz zleci wykonanie badań laboratoryjnych oraz innych – niezbędnych, aby wykluczyć przeciwwskazania do stosowania danej metody.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line