Labioplastyka


Labioplastyka to zabieg ginekologii estetycznej mający na celu zmniejszenie warg sromowych mniejszych oraz plastykę krocza. Jest dedykowany kobietom odczuwających dyskomfort związany z ich przerostem oraz chcących poprawić wygląd okolic intymnych.

Labiolastyka – przygotowanie

Pierwszym z elementów przygotowania do zabiegu jest konsultacja ginekologiczna, podczas której lekarz szczegółowo omówi szczegóły zabiegu i jego zakres. Specjalista pokaże możliwe do osiągnięcia efekty w dokumentacji fotograficznej i wyznaczy plan leczenia.

Podczas konsultacji wstępnej lekarz przeprowadza badanie ginekologiczne, które pozwoli na wykluczenie stanów zapalnych w obrębie sromu i pochwy, które są jednym z przeciwwskazań do zabiegu. Wymagana jest depilacja przed zabiegiem 2-4 dni.

Labioplastyka – niezbędne badania

Pacjentka, która zgłasza się na zabieg, powinna mieć aktualne wyniki:

  • grupy krwi ( bez terminu ważności)
  • morfologii (ważne miesiąc)
  • HBsAg (ważne miesiąc)
  • przeciwciał anty-HCV (ważne miesiąc)
  • przeciwciał anty-HIV (ważne miesiąc)
  • układu krzepnięcia (APTT, PT, fibrynogen, D-dimery- ważne miesiąc)

Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia labiolastyki są: infekcje dróg rodnych, aktywna niezdiagnozowana choroba nowotworowa, ciąża i miesiączka.

Labioplastyka – zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu zabiegu pacjentka odpoczywa około dwóch godzin, przez siedem dni powinna prowadzić oszczędzający tryb życia. Abstynencja seksualna i ograniczenie aktywności fizycznej konieczne jest do 4 tygodni po labioplastyce.

W 3-10 dniu po zabiegu pacjentki przyjmują leki przeciwbólowe, a po około 7-10 dniach zgłaszają się na wizytę kontrolną.

Zabiegi ginekologii estetycznej w UltraMedica wykonuje dr. Agnieszka Osińska. Przyczyniają się do zwiększenia satysfakcji z życia seksualnego oraz poprawy wyglądu okolic intymnych.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line