Terapia małżeńska/partnerska

Terapia małżeńska/partnerska

Jest formą pomocy poprawiania relacji w związku. Terapeuta prowadzi spotkania z parą. Terapia pary ma na celu osiągnięcie wspólnego celu obojga partnerów po to, żeby jakość związku w wymaganym obszarze była satysfakcjonująca. Spotkania zwykle odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. Zarówno Terapia Indywidualna jak i Terapia Par może być:


Terapią Krótkoterminową – tą formę terapii preferuję przede wszystkim. Nurt Psychologii Pozytywnej i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), pozwala na szybkie dotarcie do potrzeb klienta i tak szybko jak to możliwe zakończenie procesu terapeutycznego. Ta forma pracy doskonale sprawdza się również w obszarach treningów rozwoju osobistego oraz zarządzania czasem (nadmierne obciążanie się pracą, stres, wypalenie). Terapia krótkoterminowa TSR jest także pomocna w sytuacjach interwencji kryzysowych.


Terapią Długoterminową – terapię długoterminową prowadzę w przypadkach, gdy klient, do dokonania pożądanych zmian, potrzebuje szczegółowo zgłębić swoje emocje, myśli i zachowania. W takim przypadku pomoc terapeutyczna prowadzona jest równolegle w dwóch aspektach. Jeden dotyczy rozwiązań dla bieżących potrzeb, a drugi pomaga klientowi lepiej poznać i zrozumieć siebie.
Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line