-
Leczenie żylaków nóg – sprawdź metody najlepsze dla Ciebie
3 listopada 2024 -
Jak oswoić Hashimoto? Objawy, leczenie, dieta
5 lutego 2018 -
Mięśniaki macicy: 13 pytań od pacjentek, odpowiada ginekolog
25 sierpnia 2024 -
USG w ciąży – ile razy trzeba je wykonać? Najnowsze wytyczne
27 listopada 2017 -
-
Skuteczne leczenie endometriozy. Sprawdź leki i zabiegi
27 marca 2023 -
Kiedy wykonać badanie USG piersi? Dzień cyklu, ciąża, laktacja
30 listopada 2017 -
Noszenie dzieci w chuście – co warto wiedzieć?
3 kwietnia 2018 -
-
Pierwsze i nietypowe objawy niedoczynności tarczycy
19 czerwca 2024
Terapia małżeńska/partnerska
Jest formą pomocy poprawiania relacji w związku. Terapeuta prowadzi spotkania z parą. Terapia pary ma na celu osiągnięcie wspólnego celu obojga partnerów po to, żeby jakość związku w wymaganym obszarze była satysfakcjonująca. Spotkania zwykle odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. Zarówno Terapia Indywidualna jak i Terapia Par może być:
Terapią Krótkoterminową – tą formę terapii preferuję przede wszystkim. Nurt Psychologii Pozytywnej i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), pozwala na szybkie dotarcie do potrzeb klienta i tak szybko jak to możliwe zakończenie procesu terapeutycznego. Ta forma pracy doskonale sprawdza się również w obszarach treningów rozwoju osobistego oraz zarządzania czasem (nadmierne obciążanie się pracą, stres, wypalenie). Terapia krótkoterminowa TSR jest także pomocna w sytuacjach interwencji kryzysowych.
Terapią Długoterminową – terapię długoterminową prowadzę w przypadkach, gdy klient, do dokonania pożądanych zmian, potrzebuje szczegółowo zgłębić swoje emocje, myśli i zachowania. W takim przypadku pomoc terapeutyczna prowadzona jest równolegle w dwóch aspektach. Jeden dotyczy rozwiązań dla bieżących potrzeb, a drugi pomaga klientowi lepiej poznać i zrozumieć siebie.
Kontakt
Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.