Osocze bogatopłytkowe


Autologic Therapy, zabieg medycyny estetycznej zwany potocznie wampirzym liftingiem, wykorzystuje własne osocze bogatopłytkowe – specjalnie przygotowany preparat, który wytwarzany jest z krwi osoby poddającej się zabiegowi. Wcześniej lekarz pobiera od pacjenta krew żylną specjalnym zestawem do pozyskiwania osocza, następnie ostrzykuje nim jego skórę.

Osocze bogatopłytkowe – efekty terapii

Cel zabiegu to rewitalizacja skóry, jej odżywienie i spłycenie zmarszczek. Osocze bogatopłytkowe długofalowo poprawia jakość i gęstość skóry. Regeneruje śródbłonek, pobudza mikrokrążenie, prowadzi do wzrostu fibroblasów i do produkcji kolagenu. Wszystkie te procesy są spowodowane działaniem czynników wzrostu i komórek macierzystych. Co również ważne, osocze bogatopłytkowe odpowiada za tworzenie się nowych naczyń krwionośnych, co prowadzi do lepszego dotlenienia tkanek.

Jak przebiega zabieg?

Przy użyciu zestawu Autologic Therapy uzyskujemy optymalną liczbę płytek (ani zbyt mała, ani zbyt duża liczba płytek nie jest wskazana). Dzięki nim wykonujemy serię trzech zabiegów – w odstępach czterotygodniowych. Po sześciu miesiącach wykonujemy zabieg przypominający.

Zabieg jest dedykowany dla kobiet w każdym wieku. Dzięki temu, że wykorzystuje się własne tkanki, jest bezpieczny i nie powoduje uczuleń. Można go wykonywać o każdej porze roku. Terapia osoczem jest bezpieczna i nie zagraża zdrowiu, jeśli zabieg przeprowadzono w sprawdzonym miejscu i u specjalisty.

Pierwsze efekty są widoczne po około dwóch tygodniach. Skóra staje się zregenerowana, gładka i napięta.

Przeciwwskazania do zabiegu

Terapii osoczem bogatopłytkowym nie powinny poddawać się osoby, które cierpią na nowotwory i choroby krwi. Zabieg jest bezwzględnie niewskazany u pacjentek w ciąży karmiących piersią.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są równie skuteczne dla mężczyzn jak i kobiet.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line