Botoks


Botoks  (a właściwie toksyna botulinowa) –  to zabieg medycyny estetycznej dedykowany głównie do niwelowania zmarszczek w obrębie górnej części twarzy. 

Jak działa? Blokuje połączenia między zakończeniami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami, uniemożliwiając skurcz mięśnia. Do likwidacji zmarszczek mimicznych stosuje się bardzo małe i bezpieczne stężenia toksyny. Dotyczą one tylko obszaru, do którego podano zastrzyk.   

Botoks zlikwiduje:

  • poprzeczne zmarszczki na czole,
  • lwią zmarszczkę (pionową  bruzdę pomiędzy łukami brwiowymi),
  • kurze łapki,
  • zmarszczki dolnej powieki oka,
  • zmarszczki palacza (nad górną wargą),
  • opadające kąciki ust.

Botoks to naturalna biologiczna substancja. Stosowana w odpowiedni sposób jest bezpieczna i nie uczula. Działa rozluźniająco na mięśnie, dzięki czemu zmarszczki stają się płytsze bądź w ogóle niewidoczne. Zabieg polega na kilku wkłuciach i podaniu substancji w odpowiedniej ilości. Doświadczony lekarz tak dobierze ilość preparatu, żeby twarz zachowała ruchomość i naturalnie odmłodzony wygląd.

Do zabiegu nie wykonuje się znieczulenia, nie wymaga też żadnego przygotowania ze strony pacjenta. Trwa koło 10-15 minut.

Efekty botoksu

Po zabiegu nie wolno tego samego dnia ćwiczyć, gwałtownie się schylać, podnosić ciężkich przedmiotów, spożywać alkoholu. Po około godzinie, dwóch na skórze nie ma śladu po wkłuciach.

Efekt po zabiegu nie jest natychmiastowy. Musimy na niego zaczekać średnio siedem dni, u niektórych kobiet efekt jest widoczny po 4 dniach, u innych z kolei po 10. To dość indywidualna sprawa. Następnego dnia można wykonać makijaż i wrócić do normalnego trybu życia. Efekt jest naturalny, ale zauważalny i utrzymuje się około pięć miesięcy. Potem zabieg trzeba powtórzyć.

Zabiegi z użyciem botoksu są równie skuteczne dla mężczyzn jak i kobiet.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line