Kwas hialuronowy


Marzą Ci się pełne usta? Gładka promienna cera? Wypoczęty wygląd? Takie działanie ma kwas hialuronowy. 

Co to jest kwas hialuronowy?

To biologiczna substancja, która rewelacyjnie wiąże wodę na poziomie komórkowym, dzięki czemu świetnie nawilża tkanki. Kwas hialuronowy razem z kolagenem stanowi główny składnik skóry, odpowiadając za stan jej nawilżenia. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 300 cząsteczek wody! Gdy z wiekiem poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, wysusza się ona, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. 

Kwas hialuronowy ma niezwykle wszechstronne zastosowanie. W zależności od gęstości, wypełnia większość zmarszczek w obrębie twarzy, nawilża, a także uzupełnia ubytki w tkankach powstałe w wyniku upływu czasu. Jest bezpieczny i hipoalergiczny.

Przy użyciu kwasu hialuronowego:

  • wygładzimy głębokie zmarszczki,
  • powiększymy usta,
  • wymodelujemy policzki,
  • podniesiemy owal twarzy,
  • zlikwidujemy cienie pod oczami.

Kwas hialuronowy jest dostępny w ampułkostrzykawkach. Przed zabiegiem lekarz zazwyczaj znieczula ostrzykiwaną okolicę przy pomocy kremu. Następnie wykonuje wkłucia, podając preparat.

Zabieg kwasem hialuronowym

Sam zabieg jest krótki, trwa około 15 minut. Nie wymaga żadnego, specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.

Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Należy omówić sam zabieg, a także ewentualne przeciwwskazania. Efekt jest widoczny natychmiast. Ostateczny rezultat zobaczymy dopiero po kilku dniach. Po zabiegu nie ma specjalnych ograniczeń. Następnego dnia można wykonać makijaż i iść do pracy.

Najczęstszym powikłaniem są niewielkie siniaki nakłuwanej okolicy, które można przykryć makijażem.

Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w naturalny sposób, dlatego efekt zabiegów nie jest trwały. W zależności od preparatu i miejsca podania utrzymuje się około roku. Potem zabieg trzeba powtórzyć.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są równie skuteczne dla mężczyzn jak i kobiet.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line