- Ginekologia
- Badania USG
- Prowadzenie ciąży
- Poradnia endometriozy
- Ginekolog dziecięcy
- Badania prenatalne NFZ
- Leczenie niepłodności
-
Ginekologia estetyczna
- Endokrynolog
- Endokrynolog dziecięcy
- Urologia
- Proktologia
- Psycholog
- Psychiatra
- Ortopeda
- Flebolog
- Fizjoterapia uroginekologiczna
- Fizjoterapia dziecięca
- Dietetyk dla dorosłych i dzieci
- Poradnia laktacyjna
- Szkoła rodzenia
- Laboratorium
Radiofrekwencja pochwy
Zabiegi ginekologii estetycznej np. radiofrekwencja pochwy pomagają w łagodzeniu dolegliwości takich jak suchość pochwy, ból podczas stosunku czy nawracające infekcje. Zmniejszają nietrzymanie moczu. Poprawiając komfort fizyczny, wpływają również na nasze samopoczucie, pozwalając cieszyć się życiem bez dyskomfortu czy kompleksów.
Radiofrekwencja pochwy – jakie dolegliwości można wyleczyć?
Podobnie jak w przypadku każdej innej części ciała, pochwa i okolice damskich narządów płciowych starzeją się i są podatne na wiele czynników, takich jak zmiany hormonalne, ciąża, menopauza, wahania masy ciała oraz intensywny sport. Zwiotczenie, utrata jędrności towarzyszą podrażnieniom lub częstym infekcjom. Efektem jest także spadek odczucia przyjemności, ból podczas stosunku i zmiany estetyczne, które prowadzą do dyskomfortu i skrępowania.
Dotyczy to ogromnej rzeczy kobiet. Ponad 60% pań odczuwa dolegliwości z powodu suchości miejsc intymnych, aż 27% kobiet unika współżycia za względu na dolegliwości!
Do specjalisty medycyny estetycznej warto wybrać się na konsultację, jeśli doświadczasz:
- suchości pochwy,
- wrażenia szerokiej, luźnej pochwy,
- atrofii pochwy,
- wiotkości zewnętrznych warg sromowych
- dyskomfortu podczas uprawiania sportu,
- bólu podczas stosunku,
- nawracających infekcji.
- nietrzymania moczu.
Co to jest atrofia pochwy?
Część wymienionych dolegliwości wiąże się z atrofią pochwy – zapalną chorobą, charakteryzującą się zanikiem nabłonka śluzówki pochwy. Główną jej przyczyną jest niedobór lub zaburzenia w produkcji estrogenów, co objawia się suchością, podrażnieniem, a nawet bólem podczas stosunku. Atrofia często dotyka kobiet w okresie menopauzalnym, ale może również wystąpić u młodszych kobiet z problemami hormonalnymi. Co najważniejsze – jest chorobą, którą w obecnych czasach skutecznie się leczy.
Jakie zabiegi ginekologii estetycznej są polecane?
Specjaliści ginekologii estetycznej zabiegi rewitalizacji okolic intymnych, wykorzystujące technologie takie jak radiofrekwencja czy kwas hialuronowy. Radiofrekwencja pochwy polega na delikatnym podgrzewaniu skóry, co poprawia jej elastyczność i jędrność. Natomiast kwas hialuronowy jest wykorzystywany do wypełnienia warg sromowych, przywracając im naturalny kształt i objętość.
Spodziewane efekty leczenia:
- poprawa elastyczności skóry,
- wzrost nawilżenia pochwy,
- poprawa jakości życia seksualnego,
- ograniczenie nietrzymaniu moczu,
- poprawa estetyki intymnej.
Na czym polega radiofrekwencja pochwy?
Zabieg radiofrekwencji Sectum wykorzystuje właściwości fal radiowych, które delikatnie podgrzewają warstwę skóry właściwej, co prowadzi do zagęszczenia włókien kolagenowych. Ten proces wspiera: napinanie i uniesienie skóry, zwiększa jej jędrność i elastyczność, a także wpływa korzystnie na przepływ krwi i unerwienie tkanek.
Całość przekłada się na efekty, takie jak:
- zwężenie pochwy,
- przywrócenie jej prawidłowego napięcia,
- lepsze nawilżenie nabłonka.
Radiofrekwencję można stosować u kobiet w każdym wieku. Zabieg jest kompletnie bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Polega na wprowadzeniu prowadnicy do pochwy i poddaniu jej działaniu radiofrekwencji. Kolejne sesje zabiegowe przeprowadzane są w odstępie od 3 do 14 dni. Do pielęgnacji domowej pacjentka otrzymuje też żel, który miejscowo wspiera proces regeneracji skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu są zakażenia i zapalenia (opryszczka narządów płciowych, zapalenie skóry itp.) w miejscu lub w pobliżu miejsca zabiegu oraz ciąża.
Kwas hialuronowy – Neauvia Intense Rose
Uzupełnieniem dla radiofrekwekcji pochwy są iniekcje z kwasu hialuronowego, które przywracają naturalną objętość skóry, poprawiają nawilżenie oraz indukują fibroblasty do syntezy kolagenu. Kwas wprowadzany jest kaniulą, po znieczuleniu – w obszar tkanki podskórnej wargi sromowej większej kaniulą. Zwykle podaje się 1ml/stronę. Zabieg trwa średnio około 15-20 min i jest prawie bezbolesny dla pacjentki.
Efektem jest:
- prawidłowe nawilżenie środkowych i głębokich warstw skóry właściwej,
- zwiększeniem jej objętości,
- wypełnienie warg i odtworzenie ich symetryczności.
Efekt jest natychmiastowy, narastając w ciągu kolejnych 2 tygodni na skutek chłonięcia wody. Zazwyczaj przez około 2 lata nie ma potrzeby powtarzania zabiegu.
Przeciwwskazaniami do jego wykonania są ciąża, aktywny stan zapalny pochwy i sromu, choroby skórne tej okolicy, uczulenie na kwas hialuronowy, choroba nowotworowa.
Pamiętaj! Brak komfortu w życiu intymnym może wpływać nie tylko na Twoje samopoczucie fizyczne, ale również na sferę emocjonalną i relacje z partnerem. Zadbaj o swoją kobiecość! Zadzwoń i umów się na konsultację do dr Agnieszki Osińskiej.