Poznaj nas! Kobiety Ultramedica

Poznaj nas! Kobiety Ultramedica

Ultramedica – Centrum Zdrowia Kobiety to klinika ginekologiczno-położnicza stworzona przez kobiety dla kobiet, którą założyły dwie przyjaciółki Aleksandra Szemetiuk i Agnieszka Osińska. Zdecydowały się na ten krok, gdyż chciały stworzyć miejsce, w którym kobiety zadbają o intymną stronę swojej kobiecości w przyjaznej i miłej atmosferze pod okiem najlepszych lekarzy.

Prawie 12 000 zadowolonych pacjentek, ponad 30 wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, tworzących zgrany zespół, najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki i wyjątkowa atmosfera, panująca w klinice to niekwestionowany sukces 5 lat jej działania.

 Co przyczyniło się do tego sukcesu?

Aleksandra Szemetiuk: Od początku naszej współpracy wiedziałyśmy, że chcemy postawić na indywidualne i przyjazne podejście do klientek. Chciałyśmy stworzyć klinikę, w której kobiety nie tylko rozwiążą swoje intymne problemy i wyleczą dolegliwości czy poprowadzą ciążę, ale także poczują się zaopiekowane, wysłuchane i zrozumiane.

Wygląda na to, że udało nam się osiągnąć ten cel bo klientki do nas wracają. Pacjentki, które prowadziły u nas swoje pierwsze ciąże, zgłaszają się do ulubionych lekarzy specjalistów, kiedy kolejny maluszek jest w drodze. Mamy przyprowadzają swoje córki na pierwszą wizytę ginekologiczną, bo mają pewność, że zadbamy nie tylko o medyczne aspekty wizyty, ale także o to by była ona bezpieczna i przebiegała w przyjaznej atmosferze.

To właśnie klientki utwierdzają nas w przekonaniu, że dobrze realizujemy swoje cele i marzenia, które są związane z Ultramedicą.

Jak układa się Wasza współpraca, jako wspólniczek?

Agnieszka Osińska: Tworzymy wyjątkowo zgrany zespół. Znamy się z Olą ponad 15 lat. Pracowałyśmy wcześniej w innej klinice ginekologicznej i to wtedy pojawił się pomysł, żeby stworzyć coś swojego. Obie wiemy, czego chcemy, uczymy się od siebie i wspieramy się nawzajem, żeby to osiągnąć. Obie jesteśmy ekstrawertyczkami, więc od razu dzielimy się ze sobą pomysłami i problemami, które się pojawiają.

Każda z nas jest ekspertką w swojej dziedzinie i wykorzystujemy to w podziale naszych odpowiedzialności. Ola zarządza całą kliniką, dba o to, żeby wszystko sprawnie funkcjonowało, żeby niczego nie brakowało, żeby bieżące potrzeby pacjentek i personelu były odpowiednio adresowane. Ja odpowiadam za medyczne aspekty działania Ultramedica. Wyszukuję i zatrudniam tylko sprawdzonych lekarzy, dbam o profesjonalny poziom wizyt i przeprowadzania badań, konsultuję trudne przypadki diagnostyczne i oczywiście codziennie przyjmuję pacjentki na wizyty ginekologiczne czy prowadzenie ciąży.

Nie wtrącamy się w swoją pracę, nie przeszkadzamy sobie nawzajem i jednocześnie wspólnie podejmujemy najważniejsze decyzje. Dajemy sobie poczucie bezpieczeństwa we współpracy. Mamy świadomość, że jesteśmy dla siebie niezastąpione i że Ultramedica tak dobrze działa właśnie dlatego, że tworzymy tak wyjątkowy duet.

Nasze rodziny też się przyjaźnią, wyjeżdżamy razem na wakacje. Wspólnie celebrujemy urodziny i inne tego typu okazje. Wiemy, że możemy sobie nawzajem zaufać, że mamy wspólny cel, na którym tak samo bardzo nam zależy. Dzięki temu prowadzenie kliniki przestaje być tylko pracą, a staje się wspólnym przedsięwzięciem życiowym.

Co jest dla Was najważniejsze w prowadzeniu Ultramedica?

Aleksandra Szemetiuk: Kluczowe jest zadbanie o dobór najlepszych lekarzy, którzy zapewnią wysoki poziom usług, o badania bezpieczne dla pacjentek, o najnowocześniejszy sprzęt. Wiemy jednak, że to nie wystarczy bo ważne jest także to, żeby zaopiekować się pacjentkami tak po ludzku.

Dolegliwości intymne to tematy wstydliwe, dla niektrych kobiet jest to tabu, o którym z nikim nie rozmawiają. Dlatego tak bardzo cieszy nas, że w Ultramedica tak wiele kobiet otworzyło się na swoją kobiecość, na dbanie o siebie bez wstydu i oporów.

Chcemy obalać mity i przełamywać tabu związane z kobiecymi dolegliwościami intymnymi. A wszystko po to, żeby zapobiegać powstawaniu tych problemów i minimalizować negatywne skutki, jeśli się pojawią. Po prostu chcemy pomóc kobietom poczuć się dobrze i zdrowo w swoim kobiecym ciele. Niezależnie od tego czy mają lat kilkanaście czy kilkadziesiąt.

Dlaczego wybrałyście Legionowo?

Agnieszka Osińska: Obie mieszkamy w okolicach – ja w Legionowie, Ola w Markach, więc wiedziałyśmy, że brakuje na mapie okolicy kliniki ginekologicznej z prawdziwego zdarzenia. Placówki, w której można zrobić pełne, profesjonalne badanie USG ciąży, zadbać o ciążę wysokiego ryzyka (np. z cukrzycą czy nadciśnieniem), zdiagnozować i wyleczyć intymne dolegliwości, czy zrobić okresowe badania piersi. Pojawiła się luka na rynku, którą wypełniłyśmy, tworząc Ultramedica.

Co jest wyjątkowego w Ultramedica?

Agnieszka Osińska: Wiemy od naszych klientek, że na korzystanie z usług kliniki decydują się ze względu na profesjonalizm i ludzkie podejście lekarzy, ale także na wyjątkową, przyjazną atmosferę, która u nas panuje. Intymne dolegliwości są trudne dla każdej kobiety i wymagają specjalnego podejścia. To właśnie staramy się zapewnić swoim pacjetnkom.

W moim gabinecie zawsze jest przygaszone światło, palą się świece zapachowe, w wystroju wnętrza pojawiają się motywy natury. To wszystko pozytywnie wpływa na samopoczucie pacjentek.

Innym aspektem, o który dbamy równie mocno jak o klientki jest utrzymanie dobrych relacji we współpracy między personelem kliniki. Często jemy wspólne posiłki, świętujemy razem takie okazje jak urodziny, czy zdane specjalizacje i egzaminy medyczne. Wszyscy są zaangażowani w życie kliniki. To bardzo pomaga w codziennej pracy.

Jakie są Wasze plany rozwoju kliniki przez kolejne 5 lat?

Aleksandra Szemetiuk: Cały czas rozwijamy ofertę usług skierowanych do kobiet. Obecnie pacjentki mogą skorzytać z porad zdrowotnych w kilkunastu specjalizacjach takich jak m.in. ginekologa, prowadzenie ciąży, endokrynologia, badania USG czy urologia. Przeprowadzamy także zabiegi z ginekologii estetycznej, pomagamy rozwiązać zdrowotne problemy po przebytej ciąży i porodzie. Planujemy rozwijać ofertę w taki sposób, który najlepiej odpowiada na potrzeby naszych pacjentek i… pacjentów.

Coraz więcej mężczyzn pojawia się w klinice nie tylko w roli osoby towarzyszącej, ale także jako pacjenci. Już dziś oferujemy panom badania i diagnostykę w zakresie urologii, proktologii i ortopedii. Przeprowadzamy także zabiegi z drobnej chirurgii ogólnej, na którą mamy coraz więcej klientów. Panowie mogą również skorzystać z diagnostyki niepłodności, którą kierujemy do par długo starających się o dziecko.

Najważniejsze jest jednak to, że nadal planujemy z Agnieszką prowadzić klinikę w taki sposób, żeby nasze klientki i klienci otoczyć najlepszą opieką medyczną pod względem profesjonalnym i robić to z sercem.
Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line