Badanie jajowodów HyCoSy


Badanie jajowodów hycosy Ultramedicaa

HyCoSy jest jednym z podstawowych badań, które wykonuje się w ramach diagnostyki niepłodności u kobiety. Podczas badania drożności jajowodów metodą histerosalpinosonografii kontrastowej (HyCoSy) lekarz wykorzystuje USG do obserwowania podanego kontrastu. Procedura umożliwia dokładną ocenę jamy macicy oraz drożności jajowodów.

Badanie drożności jajowodów jest bezpieczne i małoinwazyjne. Użyty w badaniu kontrast (specjalna piana) nie powoduje reakcji alergicznych.

Jak przebiega badanie HyCoSy?

Lekarz wprowadza do ciała kobiety przez szyjkę macicy cewnik, przez który podaje kontrast. Ułatwia on ocenę drożności jajowodów i stanu macicy w badaniu dopochwową sondą USG. Badanie trwa kilkanaście minut.

Nie ma przeciwwskazań, aby starać się o ciążę w cyklu, w którym przeprowadzono badanie drożności jajników.

Jak przygotować się do badania?

Do badania HyCoSy kwalifikuje lekarz ginekolog podczas wizyty konsultacyjnej. Do kwalifikacji konieczne są następujące wyniki: aktualnej cytologii (ważne 12 miesięcy) oraz stopnia czystości pochwy (wykonany w ciągu ostatnich 3 miesięcy).

Badanie wykonywane jest w określonym momencie cyklu, najlepiej tuż po zakończonym krwawieniu miesiączkowym, nie później jednak niż przed owulacją, czyli do 12. dnia cyklu.

Godzinę przez planowanym badaniem należy przyjąć leki przeciwbólowe i rozkurczowe, zlecone przez lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej (np. Ibuprofen, Pyralgina, Ketonal.).

Masz pytania? Zadzwoń. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu.


Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line