Badanie nasienia


Badanie nasienia Ultramedica

Badanie nasienia u mężczyzny należy wykonać, jeśli kobieta przy regularnym współżyciu bez zabezpieczeń przez 12 miesięcy nie może zajść w ciążę. 

Niska jakość nasienia jest najczęstszym powodem niepłodności męskiej. Zbyt mała liczba plemników w 1 ml nasienia oraz problemy z ich ruchliwością mogą skutkować brakiem zapłodnienia. Wpływ na jakość nasienia ma m.in. styl życia, zbyt obcisła bielizna, długi czas spędzany za kierownicą, przegrzewanie jąder.

Jak się przygotować do badania?

Podczas badania nasienia oceniana jest koncentracja, ruchliwość, żywotność i morfologia (budowa) plemników. Ocenie podlega także płyn nasienny. Przed oddaniem nasienia do badania należy zachować wstrzemięźliwość płciową przez okres 3 – 5 dni przed pobraniem, a także nie spożywać w tym czasie produktów alkoholowych. Materiał do badania powinien być oddany na miejscu w gabinecie. 

W okresie trzech miesięcy przed oddaniem nasienia pacjent powinien był zdrowy. W przeciwnym razie wyniki mogą być niemiarodajne.

Na konsultacje dotyczące niepłodności zaprasza dr Wojciech Dziadecki.  Dla wielu mężczyzn to trudne i powodujące stres przeżycie, dlatego tak ważny w leczeniu jest dobór lekarza, który zajmie się diagnostyką z wyczuciem, taktem i uszanowaniem przekonań pacjenta.

Masz pytania? Zadzwoń. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu.


Nasi specjaliści

Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line