Gumkowanie hemoroidów


Gumkowanie hemoroidów Ultramedica

Gumkowanie hemoroidów, czyli zabieg metodą Barrona – to bezoperacyjna i bardzo skuteczna metoda leczenia żylaków odbytu. Pacjenci borykający się z hemoroidami chwalą sobie tę metodę, ponieważ jest bezbolesna, skuteczna, a sama procedura trwa nie dłużej niż 20 minut.

Na czym polega gumkowanie hemoroidów?

Zabieg metodą Barrona polega na założeniu przez lekarza proktologa gumowych opasek na szyję guzka krwawniczego (hemoroida). Procedura ta nie sprawia bólu pacjentowi, a efekty widać nawet już po kilkunastu godzinach (do kilku dni). Gumowa opaska powoduje zamknięcie  dopływu krwi do guzka i jego naturalne zwłóknienie. Hemoroid obumiera i odpada, nie pozostawiając żadnych śladów. W razie niewielkich dolegliwości bólowych, zaleca się jedynie przyjmowanie leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Po zabiegu pacjent może spokojnie wrócić do swoich aktywności – np. do pracy.

Podczas zabiegu lekarz zakłada zwykle jedną opaskę na jednego guzka, kolejny można przeprowadzić już po miesiącu.

Kiedy wybrać gumkowanie hemoroidów?

O kwalifikacji do zabiegu decyduje lekarz proktolog. Najczęściej podczas pierwszej wizyty pacjenta, który podejrzewa lub zauważył hemoroidy, lekarz wykonuje badanie wziernikiem – anoskopię lub rektoskopię. Badanie to pozwala na ustalenie liczby hemoroidów i wykluczenie ewentualnego stanu zapalnego (będącego przeciwwskazaniem do zabiegu gumkowania).
Zabieg gumkowania jest bardzo skuteczny w leczeniu żylaków odbytu II i III typu. Przy mocno zaawansowanej chorobie należy rozważyć inne techniki leczenia.

Jak się przygotować do gumkowania hemoroidów?

Do zabiegu zaleca się wykonanie lewatywy. Należy także poinformować lekarza o ewentualnych chorobach układu krążenia, cukrzycy i przyjmowanych lekach.

Zabiegu gumkowania hemoroidów w Ultra Medica wykonuje dr Mariusz Turowski, doświadczony proktolog, pracujący na co dzień w szpitalu na Solcu w Warszawie, gdzie wykonuje zabiegi operacyjne z zakresu koloproktologii i chirurgii ogólnej.

Masz pytania? Zadzwoń. Jesteśmy do Twojej dyspozycji 6 dni w tygodniu.


Nasi specjaliści

Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line