mgr Marta Krasoń-Wejman

dietetyk kliniczny

Jest absolwentką Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Naukę kontynuowała na studiach podyplomowych Zarządzanie Jakością w Przemyśle Spożywczym. Ukończyła również podyplomowe studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, na kierunku Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyczne.

Doświadczenie, wiedzę i umiejętności w pracy z pacjentami zdobywała pracując w warszawskich szpitalach, poradniach dietetycznych, Instytucie – Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka oraz Klinice Ortopedii i Medycyny Sportu – Carolina Medical Center. W klinice zajmowała się przede wszystkim pacjentami z podwyższonym kwasem moczowym oraz z zespołem metabolicznym. Obecnie przyjmuje pacjentów między innymi w Klinice Ambroziak.

Przyjmuje dzieci i dorosłych. Pracuje  z osobami, z nadwagą i otyłością, niedowagą, niedożywieniem i zaburzeniami odżywiania, cukrzycą typu 2, alergiami, chorobami układu krążenia, układu pokarmowego, oraz z zaburzeniami hormonalnymi. więcej…

W naszej Klinice ściśle współpracuje z endokrynologiem dla dorosłych i endokrynologiem dziecięcym.

Zajmuje się ponadto żywieniem specjalnym dostosowanym do poniższego profilu Pacjenta:

  •  kobiet planujących ciążę;
  •  kobiet w ciąży także powikłanej cukrzycą;
  •  kobiet karmiących piersią;
  •  w terapii leczenia niepłodności partnerskiej;
  •  żywienie dzieci;
  •  osób w podeszłym wieku;
  • żywienie w diecie wegetariańskiej.

Jest autorką publikacji popularnonaukowych, gościem specjalnym programów telewizyjnych na temat zdrowia (np.: ,,Wiem co jem”, DD TVN, TVP 2, Polsat Cafe, TV Zdrowie), ekspertem w audycjach radiowych oraz wykładowcą i uczestnikiem licznych kongresów dotyczących żywienia klinicznego w Polsce i zagranicą. Jako specjalista ds. żywienia występowała również w programie ,,Życie bez wstydu”, emitowanym w TVN i TVN Style.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę w zakresie dietetyki również poza granicami Polski.

 

Poznaj opinie pacjentów https://www.znanylekarz.pl/marta-krason-wejman/dietetyk/warszawa

ZAPRASZAMY !

 
Terminy przyjęć
Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota
od stycznia 15-20 co drugi wtorek 15-20 - - - -