-
-
Grzybica pochwy – jak najszybciej ją wyleczysz? Radzi ginekolog
26 listopada 2023 -
Zakrzepica – wczesne objawy, których nie wolno zlekceważyć
27 listopada 2024 -
Skuteczne leczenie endometriozy. Sprawdź leki i zabiegi
27 marca 2023 -
Anemia – objawy, dieta, leczenie. Anemia w ciąży
27 listopada 2017 -
-
Kiedy wykonać badanie USG piersi? Dzień cyklu, ciąża, laktacja
30 listopada 2017 -
Ratunku! Czy to chlamydia? Kobieta u ginekologa
12 kwietnia 2024 -
-
Żylaki nóg – najnowsze fakty. Chorują coraz młodsze osoby
3 listopada 2024
Ortopedia
Ortopeda zajmuje się schorzeniami narządu ruchu. Ortopedia jest bardzo szeroką dziedziną. Obejmuje konsultacje związane między innymi z problemami takimi jak: wady postawy, zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne o różnym podłożu, uszkodzenia nerwów obwodowych oraz choroby nowotworowe, występujące w obrębie narządu ruchu.
Z ortopedią mocno powiązana jest traumatologia czyli chirurgia urazowa. Dziedzina ta zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem, również operacyjnym, różnych urazów np. złamań, skręceń, zwichnięć kości, stawów, więzadeł, ścięgien.
W Klinice wykonujemy drobne zabiegi ambulatoryjne w zakresie ortopedii – m.in. iniekcje dostawowe pod kontrolą usg. Szerszy zakres usług już wkrótce…
W ortopedii ważna jest także profilaktyka – w szczególności wśród u dzieci. Pierwsza wizyta u ortopedy zalecana jest kilka tygodni po porodzie. Badanie fizykalne i ultrasonograficzne stawów biodrowych dziecka ma na celu wykluczenie dysplazji stawów biodrowych. W razie potrzeby lekarz może zalecić badanie kontrolne po kilku tygodniach.
W późniejszym okresie na wizyty do lekarza ortopedy przychodzą z reguły dzieci z problemami wad postawy, np. z płaskostopiem , podejrzeniem skoliozy albo lordozy. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ortopeda może zlecić noszenie specjalistycznego obuwia albo skierować dziecko na gimnastykę i zajęcia rehabilitacyjne.
W przypadku dorosłych pacjentów w zależności od problemu, ortopeda wspomagająco w procesie leczenia może skierować chorego na różne formy fizjoterapii (na przykład terapia manualna, masaże, prądy, elektroterapia i inne).
Zapisy na wizyty i badanie usg – dr Jakub Ziółek – umów wizytę.
Kontakt
Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.