- Ginekologia
- Badania USG
- Prowadzenie ciąży
- Poradnia endometriozy
- Ginekolog dziecięcy
- Badania prenatalne NFZ
- Leczenie niepłodności
- Ginekologia estetyczna
- Endokrynolog
- Endokrynolog dziecięcy
-
Urologia
- Proktologia
- Psycholog
- Psychiatra
- Ortopeda
- Flebolog
- Fizjoterapia uroginekologiczna
- Fizjoterapia dziecięca
- Dietetyk dla dorosłych i dzieci
- Poradnia laktacyjna
- Szkoła rodzenia
- Laboratorium
Kamica nerkowa
Kamica nerkowa pojawia się, gdy nerkach lub drogach dróg moczowych wytrącają się związki chemiczne, tworząc kamienie. Przez lata kamica nerkowa może nie dać żadnych objawów. Wielu chorych dowiaduje się, że mam problem ze złogami w nerkach, kiedy dochodzi do ataku kolki nerkowej. Pojawia się on, kiedy kamień zablokuje częściowo lub całkowicie przewód moczowy. Konieczna jest wtedy natychmiastowa wizyta u urologa.
Jak rozpoznać atak kolki nerkowej?
Atak kolki nerkowej jest bardzo bolesny i nagły. Ból pojawia się w okolicy lędźwiowej i promieniuje w kierunku pęcherza, cewki i pachwin. Nierzadko towarzyszą mu nudności i wymioty.
W trakcie ataku może wystąpić krwiomocz i ból podczas oddawania moczu. Zazwyczaj występuje również podwyższona temperatura ciała, osłabienie, uczucie rozbicia.
Kamica nerkowa – leczenie
Choroby układy moczowego często można wyleczyć farmakologicznie. Nierzadko dochodzi także do samoistnej ewakuacji złogu poprzez drogi moczowe, ale tylko w wypadku kamieni niewielkich rozmiarów. W przypadku większych kamieni i nawracających infekcji koniecznie jest leczenie zabiegowe lub operacyjne.
Urolog UltraMedia Dr Przemysław Zimnoch wykonuje w szpitalu operacje kamicy nerkowej wykorzystując najnowszą metodę – URS giętki – służący do usuwania złogów w nerce.
Jak działa URS?
URS wprowadzamy od cewki moczowej, następnie przez pęcherz moczowy do moczowodu i ostatecznie do nerki. Ze względu na małe rozmiary URS’u oraz wąski moczowód tą metodą możemy usuwać małe i średnie złogi – do 10 mm. Większe kamienie zazwyczaj trzeba usuwać etapami, krusząc je na mniejsze fragmenty lub w pył.
Decyzję o sposobie usunięcia kamienia z układu moczowego należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym.