Jak się przygotować do wizyty u ginekologa?

Jak się przygotować do wizyty u ginekologa?

Przed przyjściem na wizytę u ginekologa warto przypomnieć sobie datę ostatniej miesiączki, nazwy przyjmowanych lekarstw, informacje na temat chorób przewlekłych, na które chorujemy oraz zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań – np. USG.
Większość badań ginekologicznych przeprowadza się niezależnie od dnia cyklu, jednak umawiając się na planową wizytę, pacjentki mogą wybrać najbardziej dogodny termin: między 10. a 20. dniem cyklu, kilka dni od ostatniej miesiączki. W tym czasie najlepiej jest też wykonać między innymi cytologię oraz wymaz z pochwy. To także dobry moment na badanie piersi.
Do ginekologa nie trzeba także depilować czy golić swoich miejsc intymnych, w dniu wizyty nie należy jednak intensywnie się podmywać, by nie wypłukać wydzieliny z pochwy. Niewskazane jest też używanie kosmetyków wpływających na zapach miejsc intymnych, zaburzających naturalną woń, która dla lekarza jest cennym źródłem informacji o stanie zdrowia pacjentki. Przed wejściem do gabinetu należy opróżnić pęcherz.
W co się ubrać? Po prostu wygodnie. W każdym gabinecie w klinice kobiety mają do dyspozycji łazienkę, gdzie mogę zdjąć ubranie, odświeżyć się i założyć jednorazowe spódniczki, które okryją miejsca intymne.

Zapraszamy na konsultacje!

Zespół Ultramedica
Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line