W gabinecie ginekologicznym możesz zadbać o swoje zdrowie i urodę

W gabinecie ginekologicznym możesz zadbać o swoje zdrowie i urodę

Kiedy zaczynają się starzeć okolice intymne ?

Jest to oczywiście kwestia bardzo indywidualna, podobnie jak ze starzeniem się całego organizmu czy pojawiające się wraz z wiekiem zmarszczki na twarzy. Większość zmian zaczyna być widoczna po 30. roku życia i nasila się wraz z upływem czasu.

W przypadku ginekologii są to kwestie nie tylko estetyczne ale także funkcjonalne.

Przyczyną zmian okolic intymnych jest nie tylko czas, ale także zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, które związane są z okresem ciąży, menopauzy, przebytymi chorobami. Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na komfort życia intymnego kobiet.

Z jakimi problemami zmagają się kobiety najczęściej ?

Młode panie najczęściej skarżą się na przerost warg sromowych mniejszych. Zbyt duże wargi utrudniają aktywność fizyczną. Ponadto dają dyskomfort psychiczny, ponieważ odbiegają od współczesnych kanonów piękna.

Kobiety po jednym lub wielu porodach cierpią na zespół luźnej pochwy, niekiedy nietrzymanie moczu. Dolegliwości te są mniej, lub bardziej nasilone. Dolegliwość ta pogłębia się z wiekiem.

Pani w wieku okołomenopauzalnym borykają się z podobnymi problemami. „Wszystko opada” w wyniku starzenia. Ponadto dołącza się suchość. Tkanki ulegają zwiotczeniu i wysuszeniu, co z kolei prowadzi do nawracających zapaleń.

 

Gabinety ginekologiczne coraz częściej oferują zabiegi estetyczne. W dermatologii wykonywane są od 30. lat, a w ginekologii zaledwie od kilku.

Zabiegi z medycyny/ ginekologii estetycznej nie odwracają procesów starzenia. Pozwalają jednak je znacznie spowolnić. Lekarz, który specjalizuje się w dziedzinie nowoczesnej ginekologii (ginekologii estetycznej) konsultując pacjentkę, powinien określić, czy kobieta kwalifikuje się do leczenia. Jeśli tak, to w jakim zakresie. Dostępny jest obecnie szeroki panel zabiegów zarówno upiększających, jak i naprawczych. Efekt zabiegu zależy od wielu czynników. Między innymi do wieku pacjentki, jej profilu hormonalnego, nasilenia dolegliwości, chorób współistniejących. W przypadku zabiegów seryjnych od systematyczności.

 

Jakie zabiegi można wykonać w gabinecie ginekologicznym aby spowolnić procesy starzenia narządów kobiecych ?

Dostępne są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Nie są to te same preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej twarzy czy szyi. Jest to odrębna linia produktów dedykowanych do ginekologicznych zabiegów.

Po podaniu kwasu hialuronowego, dłużej zachowana jest jędrność i prawidłowe nawilżenie okolicy intymnej. Wypełnienie preparatem z kwasem hialuronowym warg sromowych większych, pozwala osiągnąć efekt odmładzający i daje możliwość przywrócenia naturalnej jędrności okolic intymnych oraz ich modelowanie.

Wykonanie tego typu zabiegów poprawia nie tylko wygląd narządu, ale również libido i jakość współżycia.

Zabieg z użyciem nici liftingujących

Wykonanie tego zabiegu ma na celu zwężenie wejścia do pochwy z jednoczesną poprawą kondycji jej ścian. Lekarz umieszcza nici pod skórą krocza przez niewielkie nacięcia, które później zamyka szwami. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Nici liftingujące są samokotwiczące – utrzymują się pod skórą dzięki specjalnym haczykom, które powodują natychmiastowy efekt uniesienia tkanek, a dodatkowo utrzymują stałą pozycję nici w ciele i stymulują tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Z czasem nici całkowicie rozpuszczają się w organizmie.

Osocze bogatopłtykowe (PRP)w ginekologii

W medycynie estetycznej bardzo popularnym zabiegiem jest tzw. „wampirzy lifting”. Wykorzystuje się go coraz szerzej w ortopedii, a także w ginekologii estetycznej. Cel jest taki sam w każdej z dziedzin – opóźnienie efektów starzenia. Więcej informacji o zastosowaniu osocza bogatopłytkowego przekażemy w następnym artykule.

Jeśli odczuwasz dyskomfort i chcesz polepszyć swoje życie intymne zgłoś się na konsultacje już dziś.

W Klinice „Ultramedica – Centrum Zdrowia Kobiety” ginekologią estetyczną zajmuje się: dr Agnieszka Osińska

 

 

 

 
Kontakt

Masz pytania? Chcesz się zapisać na wizytę?
Zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiadamy na wszystkie wiadomości.

Masz pytania? Zadzwoń


Zapisz się on-line!

Zapisy on-line